top of page
  • תמונת הסופר/תאריק דרוקר

נעלי ריצה לנשים וגברים -לבצע בחירה נכונה

בואו נראה ביחד מה לחפש בנעל ריצה ואיך לבחור את המספר הנכון כדי שהרגל תמיד תהיה במקום הנכון.


הריצה על כל צורותיה הולכת ותופסת מקום בכל המובנים. עכשיו זה טרנד אמיתי, יש כאלה שמשתמשים בזה כדי להתאמן ולהתפקד טוב יותר בענפי ספורט אחרים, כאלה שרצים כדי לשמור על כושר וכאלה שהופכים את זה לפילוסופיית חיים. קשה למצוא ספורט חיוני יותר מריצה, מספיק זוג נעליים ואנחנו מוכנים! בדיוק מהסיבה הזו לדעת איך לבחור אותם חשובה כמו לדעת להתאמן נכון כדי למנוע פציעות. בואו נראה ביחד איך לבחור את נעל הריצה המתאימה לכם!

בכללי

קודם כל, נעל ריצה חייבת להיות נוחה, לכל אחד מאיתנו יש צורה והיסטוריה ייחודית של כף הרגל, כך שנעל שלדעתי מושלמת עבורך עלולה להיות נורא לא נוחה, (תקראו אל תרכיבו את האופנה של הרגע) . בכל מקרה, יש כמה מוזרויות נפוצות שהופכות נעל למוצר טוב: קלילות, כושר נשימה ויכולת בלימת זעזועים בכל תמיכה. שלושת המאפיינים הללו תקפים גם לנעלי ריצה לכביש וגם לנעלי שבילים.


איך לבחור את נעלי הריצה - לדרוך

מבנה והגנות שונות לריצה על הכביש או על דרכי עפר. דריכה ייעודית לביצועים טובים יותר על משטחים ספציפיים.

במה לצפות בהתבסס על שטח הריצה

אם המרוץ הוא בעיקר על אספלט, עדיף סוליה חלקה עם חריצים עם דריכה קשיחה מספיק עבור פחות בלאי ולכן אחידות רבה יותר של ביצועים לאורך זמן. בריצה בעיר, הנעל חייבת להיות נושמת יותר ואינה דורשת חיזוקים מיוחדים בחלק העליון. לעומת זאת, נעל שבילים מתאימה לריצה בדרכי עפר, כאן החלק התחתון רך יותר, אך החספוס ולכן נקודות הלחיצה האפשריות על סוליית כף הרגל גדלות. הצורך באחיזה טובה חיוני כדי לרוץ רגוע ולשמור על טכניקת הריצה הנכונה. במקרה זה, שימו לב לדריכה, לא עוד תקע הוא תמיד שם נרדף לביצועים בשלב הדחיפה. נעל טרייל חייבת להיות בעלת בוהן וגפה מגן במיוחד, הן כדי למנוע פגיעה של פסולת או ענפים בכף הרגל והן להתנגדות רבה יותר לאורך זמן. לנשימה של כף הרגל יש חשיבות גם בהרים, ריצה היא פעילות שמפתחת חום רב, בכל תנאי מזג אוויר ולכן יש לבחור ביגוד וגם בנעליים בהתאם. אז, בסדר, יש לך חיזוקים בחלק העליון, אבל בלי שאלו יפגעו בכושר הנשימה שלו, אחרת הופעת השלפוחיות בפתח.

איזה מספר לבחור?


תמיד יש לנסות נעליים, כף הרגל במהלך החיים יכולה לשנות מורפולוגיה משמעותית ולכן יש לבדוק את תחושת הנוחות מעת לעת. הכלל הרגיל לבחירת המספר הוא לשים אצבע מאחורי העקב ולנסות לנענע את אצבעות הרגליים, אם אתה לא יכול אז המספר קטן מדי. לחילופין, ניתן גם להסיר את המדרס ולהניח עליו את הרגל תוך בדיקת מרווח השוליים בקצה שאמור להיות בסדר גודל של 1-2 ס"מ. יותר. הטריק השני כדי להימנע מהפתעות הוא להסתכל תמיד על הס"מ. של הנעל ולא המידה כי מדגם אחד למשנהו ובין מותגים שונים ייתכנו הבדלים.


אבל היזהרו לא להגזים מצד שני, אסור שהן יהיו נעלי בית, נעליים רחבות מדי, בנוסף לשלפוחיות ויבלות, יכולות גם לגרום לדלקת כף הרגל.

בחר נעליים על ידי בדיקת הסוליה של הישנות

הגענו לנקודה די טכנית אך חיונית לשיפור טכניקת הריצה שלך. כל אחד מאיתנו תומך ברגליים בצורה מסוימת, בהתבסס על המאפיינים הביומכניים שלנו. שמעת פעם על פרונציה וסופינציה?

הכל מבוסס על כמה ובאיזה כיוון כף הרגל מתכופפת בשלב העמידה:

תמיכה בפרונציה: כף הרגל מסתובבת פנימה.

תמיכה בסופינציה: כף הרגל מסתובבת החוצה.

סיבוב קל משני הצדדים הוא תקין, אך כאשר עוברים סף מסוים והסיבוב מוגזם, השרשרת הקינטית נפגעת עם השלכות שעלולות להוביל לכאבים, מחלות ופציעות.

איך בוחרים נעלי ריצה - פרונציה

נקודות בלאי של הסוליה ביחס לסוגי התמיכה השונים בשלב הריצה.

פרונציית יתר: הברך לחוצה יותר.

היפר-ספינציה: המכות הנגרמות מהתמיכה נספגות בצורה גרועה.

סרטון ממוקד ידגיש באיזה צד אתה נמצא, אבל אם אנחנו רוצים לעשות את הדרך הישנה פשוט קחו את הנעליים שאנו משתמשים בהן לריצה (חיוני שהן ישמשו אך ורק לריצה) ותראו היכן נועלים את הסוליה הכי הרבה.

צריכה אחידה של הבוהן והעקב אתם נורמופרונטוריים, אם במקום זאת אתם מוצאים את עצמכם עם החלק הפנימי של הבוהן והחלק החיצוני של העקב משוחק אתם פרונרטורים יתר, בעוד שאם החלק החיצוני של הבוהן והעקב שחוק אתם hypopronators.

דגמים מסוימים מוקדשים אך ורק לעזור לתקן את הרץ להביא אותו למצב קרוב ככל האפשר לנורמופרונציה. לכן הכרת הקטגוריה שאליה אנחנו שייכים חשובה כדי להימנע מבחירות משפילות כאשר הולכים לקנות נעליים.

לבסוף ה-DROP; אנחנו שומעים על זה יותר ויותר לעתים קרובות אבל מה זה?

מהאנגלית "ירידה, ירידה", לאוהבי חוצות אפשר לדבר גם על "הבדל בגובה". כן, כי הירידה היא לא יותר מההפרש בין גובה העקב לגובה הבוהן, הכל נמדד במילימטרים.


איך לבחור את נעלי הריצה שלך - דרופ

יש לחשב את הירידה החל מהסוליה הפנימית. יצרנים שונים מודדים גובה עקב עד אצבע בנקודות שונות.

עברנו מטיפות גבוהות לנמוכות כדי להגיע לנעליים שנקראות "מינימליסטיות" לריצה טבעית יותר. גם במקרה זה אין טוב או רע והבחירה חייבת להיעשות ביחס לחוויה האישית.

טיפות גבוהות מעדיפות את התמיכה בעקב, להיפך, טיפות נמוכות יותר עוזרות לתמוך בחלק האמצעי של כף הרגל ובחלק הקדמי. טיפות קטנות מאוד מעדיפות ריצה קרובה לטבעית, זה מחזק את השוקיים ואת גיד אכילס. עם זאת, אם עוברים מירידה גבוהה לנמוכה ללא תרגילי הכנה, מסתכנים אפילו בפציעות חמורות, ולכן גם במקרה זה כדאי לבחור את הנעל שלא לפי אופנת הרגע, אלא מכוונת למטרות ספציפיות.

אתה רק צריך לבחור את זוג נעלי הריצה החדשות שלך, לפעילות בריאה יותר ויותר עם ביצועים גבוהים, ריצה טובה בכלל!

בלינדה נעליים -החשמונאים 93 תל אביב

2 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments

Couldn’t Load Comments
It looks like there was a technical problem. Try reconnecting or refreshing the page.
bottom of page