top of page
  • תמונת הסופר/תאריק דרוקר

איך לבחור נעליים באינטרנט ולא לטעות עם המידה

תוֹכֶן

מדידת אורך כף הרגל

קביעת מידת הנעליים

אנו לוקחים בחשבון את התכונות של כף הרגל

אנו לוקחים בחשבון את הניואנסים של הגדלים של מותגים שונים

אלגוריתם שלב אחר שלב לבחירת נעליים בחנות מקוונת

אפשרות ה-win-win היחידה לקנות נעליים שבהחלט יתאימו לך היא להגיע לחנות ולנסות אותן. אבל זה לא תמיד אפשרי. לפניכם טיפים פשוטים מהיועצים שלנו שיעזרו לכם לבחור נעלי ספורט או מגפיים בחנות המקוונת ולא לעשות טעויות.

הקודם

הַבָּא

מדידת אורך כף הרגל

המומחים שלנו מתמודדים לעתים קרובות עם העובדה שאנשים אינם יודעים את גודל כף הרגל שלהם. אנשים רבים אומרים את מה שנקרא מידה רוסית, אבל זה לא קיים בנעלי ספורט - פשוט כי נעלי ספורט לא מיוצרות בארצנו.

גודל אוניברסלי - אירופאי. על קופסאות נעליים וכרטיסי מוצר, זה מוגדר כאיחוד האירופי. זה בדרך כלל שווה לגודל הרוסי פלוס אחד. אבל גם ידיעת הגודל האירופי לא מבטיחה את הבחירה הנכונה.

הדרך האמינה היחידה להשיג את מידת הנעל הנכונה היא למדוד את אורך כף הרגל. אלו הרגליים, לא המדרסים, במגפיים העירוניות שלך שאתה נועל ב-10 השנים האחרונות.

חשוב לקחת בחשבון כמה ניואנסים.

ראשית, הרגל מתנפחת בערב, קשת כף הרגל צונחת וכף הרגל תהיה מעט ארוכה יותר מבוקר. זה משהו שכדאי לזכור אם אתה מחפש נעלי ספורט שתעמוד על הרגליים כל היום, כמו נעלי אולטרה טרייל, נעלי טרקים או נעלי טיפוס.

שנית, כף הרגל יכולה לשנות את גודלה במהלך החיים. זה נרמס, גדל ברוחב, באורך, במיוחד אם אדם משחק הרבה ספורט. קורה שלפני חמש שנים לבשת מידה 42-43, ועכשיו 43-44 יתאים לך. זה לא המקרה עבור כולם, אבל אתה צריך לזכור זאת ולהתמקד לא בגודל הרגיל, אלא באורך האמיתי של כף הרגל.

למידע כיצד למדוד נכון את כף הרגל, קרא את המאמר "כיצד לקבוע את גודל כף הרגל שלך" .


קביעת מידת הנעליים

לאחר שמדדתם את אורך כף הרגל, תוכלו לבחור נעליים. יש ממיר מידות בקטלוג שלנו . עבור רוב דגמי הנעליים, ניתן לראות שם לא רק את המידה האירופית או הבריטית, אלא גם את אורך המדרס. זה מה שאתה צריך להיות מודרך בעת בחירת הגודל שאתה צריך.


במידה וכרטיס המוצר אינו מכיל נתונים על אורך המדרס, התקשר ליועצים שלנו וציין את אורך כף הרגל. הם ימליצו על הגודל הטוב ביותר.

אורך כף הרגל אינו זהה לאורך המדרס. המדרס תמיד צריך להיות גדול יותר, אבל כמה תלוי בסוג הנעל. לפעמים ההבדל הזה הוא די משמעותי. כך למשל בחיי היום יום אפשר ללכת בנעלי ספורט במידה 44, לרוץ בנעלי ספורט במידה 45 ולטפס על אלברוס בנעליים במידה 46.

הנה כלל פשוט: הגודל של נעלי ריצה וטרקים, נעלי טרקים וטיפוס שווה בערך לאורך כף הרגל פלוס 1 ס"מ; הגודל של מגפיים בגובה הוא אורך כף הרגל בתוספת 1.5 ס"מ. מדובר בערך במידות וחצי עד שתיים אירופאיות.


חשוב להבין שזו לא דוגמה, אלא רק מספר שכדאי להתמקד בו. ישנם פרטים רבים נוספים שמשפיעים על הבחירה הסופית של המידה: מטרת הנעל, תכונות כף הרגל שלך, תכונות של מותג ודגם מסוים. רק התאמה תעזור לעשות את הבחירה הנכונה היחידה.

ועכשיו עוד על איך גודל הנעל תלוי במטרה שלה.

נעלי ריצה

גודל הסניקרס לאימוני ריצה רגילים למרחקים קצרים ובינוניים (5-15 ק"מ) שווה לאורך כף הרגל פלוס 1 ס"מ. לריצות ארוכות וריצות למרחקים ארוכים עדיף להוסיף 1.5 ס"מ לאורך של כף הרגל.

לדוגמה, מדדתם את אורך כף הרגל, זה התברר 27.5 ס"מ. אז, אורך המדרס של נעלי ריצה צריך להיות 28.5 ס"מ.

ניואנס: אם מתאמנים באופן קבוע ובמקביל, כדאי למדוד את אורך כף הרגל, הרלוונטי לזמן האימון. כלומר, אם אתה רץ בבוקר, למדוד את אורך כף הרגל שלך בבוקר, אם אתה רץ בערב אחרי העבודה, למדוד אותה בערב.

כאשר תמיר את אורך המדרסים לגודל אירופאי, אתה עלול להיות מאוד מופתע. אולי בחיי היומיום אתה נועל נעלי ספורט במידה 44, וההליכון התברר כ-45. זה די נורמלי. אם בסניקרס בגודל 44 נוח להסתובב בעיר, הרי שבריצה הרגליים יהיו צפופות. לכל הפחות, זה לא נוח, ובמקסימום, אתה יכול לאבד כמה ציפורניים בגלל העובדה שהם כל הזמן יהיו ממולאים.

למידע נוסף על בחירת נעלי ריצה למשטחים שונים:

איך לבחור נעליים לריצה על אספלט

בחירת נעליים לריצת שטח וריצת שבילים

מגפי טרקים ונעלי ספורט

עם נעלי טרקים , הכלל זהה: אורך כף הרגל פלוס 1 סנטימטר.

בשביל מה המניה? בטיול, אתה הולך מתחת לתרמיל במשך כמה שעות בכל יום. עד הערב, כף הרגל מתנפחת הרבה יותר מאשר בעיר - זה נובע לא רק מהעומס מאחורי הגב, אלא גם משינויים קבועים בגובה. ואם האצבעות מונחות על הבוהן של המגף, הציפורניים ירדו מהר מאוד בירידות. אם זה קורה בתחילת המסלול, הטיול עבור המשתתף או יסתיים או יעבור בייסורים - כואב מאוד ללכת עם ציפורניים שבורות כחלחלות.

פריצת חיים. אם המגפיים שלך קצת יותר גדולות ממה שהיית רוצה, וזה לא נוח, הכנס פנימה מדרסים נוספים. זה יכול להיות מדרס רגיל בגודל שלך, או מדרס חתוך ביד ממחצלת קצף דקיקה (2-4 מ"מ). מדרס הקצף לא רק "אוכל" את הנפח הנוסף, אלא גם מספק בידוד תרמי נוסף וריפוד – כף הרגל בפנים תהיה רכה ונוחה.

קראו עוד על בחירת נעליים לטרקים:

איך בוחרים נעלי טרקים?

איך בוחרים נעלי טרקים?

הקודם

הַבָּא

בחר נעלי טרקים

מגפי טיפוס

מידת נעלי הטיפוס תלויה בניסיון של הספורטאי ובמורכבות השטח.

למי שיוצא למחנה כדי לקבל תג, לסגור את הקטגוריה השלישית או לפתוח את השנייה, קריטריוני הבחירה זהים לאלו של נעלי טרקים: אורך כף הרגל פלוס 1 ס"מ. העובדה היא שמסלולים בקטגוריה 2-3 כן לא כרוך בטיפוס קשה לאורך הקירות. בדרך כלל זו תנועה לאורך הקולוארים, הפינות הפנימיות, הרכסים - למעשה, טיפוס במדרגות, אחיזה בקיר עם הידיים. למסלולים קשים יותר, מטפסים מנוסים לוקחים איתם נעלי סלע.

למטפסים מתקדמים יש אזהרה אחת. אם אתה צריך לטפס הרבה במגפיים, אז הם צריכים לשבת חזק מאוד - כך הרגל מרגישה את השטח טוב יותר. אבל אם כבר הגעת לרמה כזו שאתה מטפס במגפיים, אז אתה או אמן ספורט, או מאוד קרוב לזה. אז, אתה יודע בדיוק אילו נעליים מתאימות לך ואיזה רגשות הם צריכים להיות.

למסלולי שלג וקרח משולבים קשים, שבהם צריך לנצח צעדים או ללכת בקרמפונים על קרח אנכי, חשוב שהבהונות בתוך המגף לא יגעו בבוהן. כדי להבין למה זה חשוב, נסו לבעוט בקיר עם כל נעל למשך חצי שעה לפחות. יתר על כן, להכות כך שהקיר ירעד - אחרת בתנאים אמיתיים לא תפגעו בחתולים בקרח חורפי קשה. מסלולי קרח בחורף יכולים לקחת 5-6 שעות, וזו תהיה כריתה קבועה.

חשוב לקחת בחשבון גם את העובדה שללא שוליים בגודל הרגליים יהיו דחוסות והן יקפאו מהר יותר. הספציפיות של טיפוס הרים היא שחלק מהזמן אתה פשוט תעמוד בתחנות ותחכה לשותפים שלך. זה יכול להימשך עשר דקות או חצי שעה. בתנאים כאלה, זה עוזר "להניף" את הרגליים על מנת לשפר את זרימת הדם, אבל אפשרות זו לא תמיד זמינה, במיוחד אם יש 2-3 אנשים על פלטפורמה קטנה אחת. נשאר רק להזיז את האצבעות, אז צריך להיות מספיק מקום בתוך המגף.

יחד עם זאת, הנעליים לא צריכות להיות גדולות בכנות: אם הרגל משתלשלת בפנים, קיים סיכון למחיקת העקבים כבר בגישות. ההתאמה האידיאלית היא עקב נעול היטב, שרוכים הדוקים עם יכולת לשחרר אותו במידת הצורך, ומספיק חופש באזור האצבעות, כלומר, כדאי להזיז את האצבעות בחופשיות.

איך להבין את כל זה בלי התאמה פיזית? אין סיכוי. לכן, בהזמנה דרך החנות המקוונת יש לבחור לפחות שני גדלים צמודים. בבית, נעל נעליים לכולם ותדפק את הבוהן בקיר - אם האצבעות שלך נוגעות בבוהן, אתה תפיל במהירות את הציפורניים, וזה כואב. עדיף להחזיר את הזוג הלא נכון מאוחר יותר מאשר לסבול בהרים.

עוד על בחירת מגפי טיפוס ודגמים ראויים:

איך בוחרים נעלי טיפוס?

המגפיים הטובים ביותר לטיפוס הרים

מגפיים בגובה רב

כאשר בוחרים מגפיים לעליות בגובה רב , הכלל "יותר עדיף מפחות" עובד. הגודל המשוער הוא אורך כף הרגל בתוספת 1.5-2 סנטימטרים.

היועצים שלנו יכולים להיזכר במקרים רבים שבהם בחורה עם נעליים מידה 36 הגיעה לנעלי טיפוס של לנין פיק וקנתה מידה 39, ובן לוויה שלה עם מידה 43 קנתה מידה 46. ולומד את הסטטיסטיקה של החלפות והחזרות, אנו רואים שנעליים מוחזרות לעיתים רחוקות מאוד בגלל מידה גדולה מדי, אלא בגלל קטנה מדי - באופן קבוע.

אבל ספקות מובנים. כשמציעים לך לקחת נעליים בשלוש מידות גדולות מהרגיל, זה לא צפוי ומוזר. בוא נראה למה זה נכון.

רוב המסלולים הפופולריים בגובה רב - לפסגת לנין, קומוניזם, חאן טנגרי, אקונקגואה וכן הלאה - פשוט עולים ויורדים במדרון, כמו מדרגות. יש כמה שלבים טכניים קשים, אבל הם מעטים ולא צריך לטפס על קיר תלוי. זה אומר שאם אתה לא מסוג המטפסים שהולכים ל-K2 בחורף, אתה לא צריך התאמה צמודה למגפיים. הן אולי לא נוחות כמו נעלי חורף בעיר, אבל הן יכולות וצריכות להיות חמות. לכן השוליים הם 1.5-2 ס"מ לאורך המדרס, ומדובר ב-2-3 מידות אירופאיות בלבד.

חָשׁוּב

מותגים מסוימים מציינים מידה אחת על המגף החיצוני ואחרת בחלק הפנימי.42 על המגף החיצוני (כמו בקטלוג המקוון) ו-41 על המגף הפנימי. כנ"ל לגבי מגפי הסקי הכפולים של אלפא. בגלל זה נוצר בלבול: אדם חושב שהוא לוקח את המידה ה-42, אבל למעשה מתברר שזהו ה-41. לשאר המותגים המוצגים בספורט-מרתון יש את אותן מידות מגפיים פנימיות וחיצוניות

נעלי הטיפוס הטובות ביותר לגובה רב. סקירת דגם

2מגפיים לחורף ולעליות לגובה. סקירה

בחר מגפיים בגובה רב

אנו לוקחים בחשבון את התכונות של כף הרגל

מאפיינים אישיים הם כף רגל רחבה או צרה, קשת גבוהה או נמוכה, רגליים שטוחות או עצמות בולטות. ואם נוכל למדוד את אורך כף הרגל, אז אף חברה לא נותנת מידות טבלאות לרוחב הבלוק או לגובה העלייה.

תסתכל על הרגל שלך. אם יש לך כף רגל רגילה, ללא שום תכונות בולטות, כל נעל תתאים לך. אם יש תכונות, אבל אין דרך להגיע לחנות ולהתנסות, התקשר ליועצים שלנו והסבירו את המצב. החבר'ה במחלקת ההנעלה מכירים את המאפיינים של אחרונים של מותגים שונים ויגידו לכם אילו נעלי ספורט מתאימות לרגל רחבה, אילו לצר, ואילו מגפיים יהיו נוחות לאדם עם כף רגל גבוהה.

3 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comentários


bottom of page