top of page
  • תמונת הסופר/תאריק דרוקר

איך לבחור את הנעליים הנכונות

נעליים צמודות עלולות לגרום לזרימת דם לקויה, ציפורניים חודרניות או אצבעות עקומות.


לעתים קרובות אנו קונים נעליים, מונחה רק על ידי המראה שלהם. אכפת לנו איך נראות נעליים אטרקטיביות ואופנתיות. אבל לבחירת הנעליים יש לגשת במלוא הרצינות: הבריאות שלך תלויה במה שאתה לובש על הרגליים.


בחירת נעליים

נעליים לא איכותיות או פשוט לא מתאימות יכולות להאפיל על החיים עם צרות קטנות אך מעצבנות, כמו תירס. בנוסף, יכולות להיווצר בעיות חמורות הרבה יותר - מחלות ורידים, מפרקים, שרירים ואפילו עמוד השדרה. לכן, שני הכללים העיקריים לבחירת נעליים פשוטים מאוד: 1) עדיף לא לחסוך כסף ו-2) לסרב לנעליים יפות אך לא נוחות.


אתה לא צריך לקנות נעליים חדשות בבוקר: עד הערב, הרגליים, ככלל, מתנפחות מעט, ונעליים שנרכשות בבוקר עשויות להיראות צמודות. וודאו שהנעליים במידה הנכונה - צמודים לכף הרגל, אך לא לוחצים אותה. נעליים צמודות עלולות לגרום לזרימת דם לקויה, ציפורניים חודרניות או אצבעות עקומות. אל תקנו נעליים צמודות מדי בתקווה שהן ישברו עם הזמן – אל תכריחי את עצמך ללכת בנעליים לא נוחות לאורך זמן. עם זאת, אין לנעול נעליים מאוד רפויות בהן כף הרגל "מתנדנדת". בגלל נעליים כאלה יכולים להופיע גם תירס, ושרירי הרגליים נמצאים כל הזמן במתח.


"כאשר מנסים, נועלים תמיד את שני המגפיים ", ממליצים מומחים. - הקפידו להסתובב באזור ההתאמה. בזמן ההליכה יש להרגיש מעט את אצבע הנעל עם האצבעות, אך אל תנוח עליה. העבירו את ידכם על פני החומר וודאו שהבהונות שלכם לא יבלטו עליו עם בליטות .


בחר נעליים עם סוליות רכות וגמישות מספיק. כופפו את הנעליים בידיים. בנעליים איכותיות הסוליה מתכופפת בקלות וחלקו העליון של המגף לא מתעוות יותר מדי. על סוליה דקה מאוד נוח ללכת רק על רצפה שטוחה, הליכה בנעליים כאלה על אספלט בקושי יכולה להיקרא נעימה - הרגל תרגיש כל אבן.


עבור כל יום, עדיף להעדיף נעליים עם עקב קטן רחב. תשוקה לנעלי עקב יכולה להשפיע לרעה על הבריאות שלך.


"עקבים גבוהים מזיקים לא רק לקדמת כף הרגל, אלא גם לאמצע ולאחור", - הבעיה היא שבמצב כף הרגל כמעט "על קצות האצבעות", העומס מתחלק לחלוטין לא פיזיולוגית - חלקים מסוימים של כף הרגל עמוסים יתר על המידה, אחרים, להיפך, לא עומסים מדי. בנוסף, עקב גבוה "מכבה" לחלוטין את תפקוד הקפיץ של כף הרגל. באופן אידיאלי, עם כל צעד, כף הרגל צריכה "לקפוץ", ולרכך את העומס. וכאשר נועלים נעלי עקב, כל צעד מגיב במכה בעמוד השדרה. כתוצאה מכך, פריצת דיסקים בין חולייתיים, המתבטאים במבט ראשון ככאבי גב ללא סיבה.


לכן, עקב גבוה מ-2-4 ס"מ אינו מומלץ. כמובן, במידת הצורך, אתה יכול לנעול נעליים עם עקב 12 סנטימטר, אבל נעליים כאלה לא צריך להיות סתמי. עדיף שלכל זוג נעלי קז'ואל יהיו תומכי קשת (מובנים או מודבקים), כלומר מדרס או חצי מדרסים. המדרס מתאים באופן מלא לצורת הסוליה, והמדרס למחצה ממוקם רק מתחת לעקב. המשימה של המדרס (וחצי המדרס) היא לתמוך בקשתות רגליים רגילות (או כבר יורדות). זה ימנע רגליים שטוחות. אם, לאחר מספר ימים של נעילת נעליים חדשות, אתה מרגיש שהרגליים שלך אינן נוחות, החליפו נעליים או פנו למכון אורטופדי כדי לבחור את תומכי הקשת או המדרסים המתאימים.


בחום ובקור

הבחירה המוצלחת ביותר לכל עונה היא נעליים מחומר טבעי, שיאפשרו לעור הרגליים לנשום ולא יפריעו להעברת החום הטבעית. מומלצות נעליים עשויות עור אמיתי, נובוק, זמש, טקסטיל. נעלי עור עשויות להיות מסוכנות לבריאות, במיוחד נעלי קיץ: בהשפעת הטמפרטורה, רכיבים כימיים שונים של חומר זה מתחילים ליצור אינטראקציה עם עור הרגליים. בנוסף, נעלי עור לא מאפשרות לאוויר לעבור לכפות הרגליים. כתוצאה מכך, אתה יכול "להרוויח" תפרחת חיתולים או מחלות פטרייתיות.


אם בכל זאת אתם רוכשים נעליים מחומרים מלאכותיים, ודאו שלפחות בטנת המגף עשויה מעור או טקסטיל אמיתי - לבריאות, קודם כל חשוב החומר אתו כף הרגל במגע ישיר. כדאי לשים לב גם לחומר ממנו עשוי המדרס. באופן אידיאלי, זה צריך לספוג ריחות לא נעימים, להסיר לחות, להרוג חיידקים - זה נהדר אם המדרס ספוג בהרכב אנטי בקטריאלי מיוחד.


אל תשכח כי חומרים טבעיים, בניגוד למלאכותיים, נשחקים ולוקחים את צורת כף הרגל עם הזמן. אגב, במזג אוויר חם הרגליים מתנפחות מעט, קחו זאת בחשבון אם אתם קונים נעלי קיץ.


בקיץ לא מומלץ לנעול נעלי לכה שאינן מאפשרות ללחות ולאוויר לעבור היטב. בנעלי פטנט אפשר ללכת לכל חגיגה, ולכל יום עדיף סנדלים פתוחים או נעליים מחומרים טבעיים.


באביב ובסתיו, חשוב שהמגפיים לא יתנו למים לעבור ובו זמנית יאפשרו לכף הרגל "לנשום". אם מגפיים או מגפיים חצי-עונה מהודקים עם רוכסן, זה לא צריך להתחיל קרוב מדי לסוליה, אחרת הרגליים שלך יירטבו אם תיכנס אפילו לשלולית רדודה. שלא כמו נעלי קיץ, המגפיים לא צריכים להתאים קרוב לרגל (אחרי הכל לא תנעל אותם על רגליים יחפות) - אתה צריך לנסות אותם עם גרב הדוקה.


במגפי חורף או מגפיים, העיקר הוא הסוליה. זה צריך להיות עבה מספיק, עם דריכה מיוחדת שמונעת החלקה. הכי בטוח לנעול מגפיים עם מגוון דפוסי דריכה בתנאי קרח - למשל, חלק אחד הוא בצורת פסים, השני הוא מדפים מעוגלים. גם העקב של המגף חייב להיות בעל מגן ולהיות גומי, לא פלסטיק, אחרת הרגל תחליק.


הדרך הטובה ביותר להתחמם היא נעלי עור מרופדות בפרווה טבעית, כמו כבשים או זיגי, ומדרס פרווה. על ידי בחירת נעלי החורף הנכונות, אתה לא יכול לפחד מקור עז ומדרכות חלקלקות.

אין ספק, כל אישה רוצה להיראות אופנתית ואלגנטית. תעשיית הנעליים מציעה דרכים רבות להפוך את הרגליים לרזות יותר וארוכות יותר. סטילטו, נעלי אצבע צרות, פלטפורמות - קשה להתווכח שנעליים כאלה הן יותר נשיות ממגפיים מחוספסים עם סוליות עבות. אבל עד כמה בטוחים התענוגות האופנתיים האלה?


הסכנות של נעלי עקב כבר נאמרו. אבל אתה לא צריך להתעלל גם בנעלי פלטפורמה. ראשית, פלטפורמה גבוהה (כמו עקב סטילטו) אינה שוללת פציעות: קל לסובב עליה את הרגל. שנית, בהליכה על הפלטפורמה, הרצועות והשרירים של כף הרגל נותרים ללא "עבודה" ויכולות להתפתח רגליים שטוחות. אם כן קונים נעליים כאלה, בחרו במה רחבה מספיק, ולכן יציבה יותר. זכור כי לא סיכת השיער ולא הפלטפורמה מתאימים לחלוטין לנהיגה במכונית. העקב יכול להיצמד למזרן, מה שמקשה על העברת כף הרגל מדושה אחת לאחרת, והפלטפורמה העבה לא מאפשרת להרגיש את הלחץ של כף הרגל על ​​הדוושה.


פרט אופנה אהוב נוסף - בוהן מחודדת - גם הוא לא מזיק. נעליים אלו מצמצמות את אצבעות הרגליים ומקרבות אותן זו לזו. במקרה זה, האגודל והזרת מורידים, והשאר מורמות. כל זה מאיים עם דפורמציה של האצבעות, היווצרות של יבלות כואבות ו"בליטות". מכיוון שמשקל הגוף לוחץ את כף הרגל לתוך החלל בצורת טריז (במיוחד אם, בנוסף לאצבע חדה, לנעליים יש עקב בגובה 5-6 ס"מ ומעלה), כל העומס מועבר לעצמות בהונות הרגליים האמצעיות. בגלל זה, רגליים שטוחות רוחביות להתרחש, תירס כואבים נוצרים על הסוליה.


אולי חשוב יותר מבריאותך שלך יכולה להיות רק טובת הילד. נעליים שנבחרו בצורה לא נכונה הן מסוכנות לא רק בגלל שהן גורמות אי נוחות לילד: התינוק מתחיל לפעול, ולפעמים ההורים אפילו לא מבינים שמדובר בנעליים לא נכונות. בעוד כף הרגל של הילד עדיין בשלב ההתפתחות שלה, חשוב מאוד שהנעליים לא יפריעו לתהליך זה ולא יעוררו בעיות כמו רגליים שטוחות.


מה צריכות להיות נעלי ילדים? "בשום מקרה אסור לילד ללבוש נעליים "לצמיחה", אבל הן לא צריכות להיות צמודות ", רצוי סוליה קשיחה עם צלעות בינונית וגפה קשיחה. נעלי חצי-עונה וחורף צריכות להתאים למפרק הקרסול, כלומר להיות גבוהות .


מומחים ממליצים לקנות נעליים לילדים מחומר טבעי עם עקב קטן, עקב קבוע וגב רך, מדרס אורתופדי ואצבע רחבה. נעליים אורתופדיות לילדים נחוצות למניעת עיוותים בכף הרגל ולהתפתחותה התקינה, ולכן רופאים רבים ממליצים לקנות נעליים כאלה בדיוק לילדים מתחת לגיל 4-5.


בתנועה

כל מי שעוסק בספורט יודע עד כמה הבגדים הנכונים לאימון וכמובן לנעליים חשובים מאוד. נעלי ספורט צריכות להיות מאוד נוחות כדי שתחושת אי הנוחות לא תסיח את דעתך מהאימון. חשוב שהם יתאימו לספורט שבחרת ויגנו בצורה מהימנה על כף הרגל מפציעות - הם מגנים על כף הרגל מפני "פיתול", מבטיחים קיבוע הקרסול ויציבות הרגליים. בקניית נעלי ספורט, שימו לב לא רק לעיצוב, אלא במידה רבה יותר לכמה נוח לכם לנוע בדגם מסוים. סוליה חיצונית גמישה, עקב קשיח, קלילות הם סימנים לנעלי ספורט איכותיות.


עדיף להתאמן באימוני עור או גור טקס המאפשרים נשימה רגילה, עם מדרס שניתן לשלוף ולייבש. בבחירת נעליים לספורט, קחו בחשבון שבמהלך האימון כף הרגל עשויה לגדול מעט, וזכרו גם שצריך להיות מרווח קטן בין האצבעות לבוהן נעלי הספורט. בנוסף לאימונים המגוונים המתאימים לכל ענפי הספורט, ישנן נעליים מיוחדות לאימונים ספציפיים שעוזרת המכירות של חנות הספורט תעזור לכם לבחור.


נעלי אירובי ועיצוב מגנות מפני פציעות עם תוספות מיוחדות באזור הסוליה. נעלי ספורט כאלה יכולות להיות גבוהות יותר מנעליים לענפי ספורט אחרים. זה מאפשר לך לתקן את הרגל התחתונה ולמנוע נזק למפרק הקרסול. מכיוון שהאירובי הוא מאוד דינמי, תזדקק לנעליים גמישות וקלות משקל כדי לנוע בקלות ובנוחות. הבוהן הרחבה והעקב הצר של הנעל מספקים אחיזה טובה יותר ברצפה.


לריצה , נעליים קלות מאוד שמתאימות בצורה מושלמת על כף הרגל . אם כף הרגל מחליקה פנימה, אתה מסתכן בשלפוחיות ושפשופים, והסיכון לפציעה בקרסול יגדל. אתה צריך קופסת אצבעות גמישה המאפשרת לך לדחוף טוב יותר מהקרקע, ועקב מחוזק. חשוב שלנעלי ריצה תהיה את היכולת לרכך פגיעות כשהן פוגעות בקרקע. לכן, נעלי ריצה מתאימות לריצה עם כיסי אוויר - חללים מלאי אוויר בתוך הסוליה.


נעלי כדורגל צריכות להיות עם אזור אצבעות רחב מחוזק, ניטים למשחק על דשא או סוליה חיצונית מצולעת לאולם.


כשאתם בוחרים נעליים לטניס , עליכם לשקול באיזה מגרש אתם הולכים לשחק - סוגים שונים של כיסוי מתאימים לדגמים שונים. לנעלי סניקרס טניס סוליה עבה למדי, גמישה באזור האצבעות וקשיחה יותר בעקב, וכן מגן מיוחד שאינו מאפשר החלקה על משטח המגרש.


נעליים נוחות "בריאות" יספקו לך אימונים נעימים ויעילים, יאפשרו לך להתעייף פחות במהלך העבודה, הבילוי והטיולים, יגנו עליך מפני מחלות - במילה אחת, יעזרו לך לעמוד איתן על הרגליים בכל מצב.

2 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page